Bez kategorii

Studenci PPWSZ spotkali się z przedstawicielami Parku Narodowego Gór Skalistych w Kolorado

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu gościła przedstawicieli Parku Narodowego Gór Skalistych w Kolorado: dyrektor Darlę Sidle oraz Richa Fedorchaka, kierownika wydziału Edukacji i Interpretacji.

Podczas spotkania ze studentami, Rich Fedorchak mówił m.in. o wyjątkowości najstarszego parku narodowego utworzonego w 1872 roku w Yellowstone, systemie zarządzania w USA parkami narodowymi oraz konieczności ochrony tego typu instytucji.

Dyrektor Rocky Mountains National Park In Colarado Darla Sidles mówiła natomiast o Parku Narodowym Gór Skalistych, który powstał w 1915 roku. W 2013 roku park odwiedziło 3 mln osób, a już w 2016 było ich – 4,5 mln. Najwięcej turystów przybywa zwykle w czerwcu, lipcu i sierpniu, zaś najmniej: w styczniu, lutym i grudniu.

– Ludzie kochają Kolorado. Umieszczają chętnie zdjęcia w mediach społecznościowych, jakich jak np. Facebook, Snapchat, Whatsapp, Twitter – mówiła dyrektor Darla Sidles.

Na zakończenie wykładów przedstawiciele uczelni wręczyli gościom regionalne pamiątki. Darla Siders otrzymała góralską chustę, a Rich Fedorchak – góralski kapelusz.

Jak informuje PPWSZ w Nowym Targu, amerykańcy goście odwiedzili podhalańską uczelnię, przy okazji oficjalnej wizyty związanej z podpisaniem umowy pomiędzy Rocky Mountains National Park In Colarado a Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

– Spotkanie to było jednak efektem wcześniej styczniowej wizyty w PPWSZ konsula generalnego Stanów Zjednoczonych Waltera Braunohler’a – wyjaśnia dr Zbigniew Włosowicz, pełnomocnik rektora ds. międzynarodowych PPWSZ w Nowym Targu, zapewniając, że podhalańska uczelnia będzie się starała utrzymywać kontakt z Parkiem Narodowym Gór Skalistych w Kolorado.

Potrzebujesz adresu rejestracyjnego i przestrzeni biurowej by móc realizować swoje zadania i rozwijać działalność? Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *