Bez kategorii

„Lokalni bohaterowie” na sesji Rady Gminy Nowy Targ

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu zrealizowali drugi etap projektu edukacyjnego pt. „Stanisława i Józef Papieżowie – lokalni bohaterowie”, polegający na przedstawieniu władzom samorządowym pomysłu nazwania jednej z nowo powstających ulic w Waksmundzie imieniem tych oto lokalnych bohaterów. W XXIII sesji Rady Gminy Nowy Targ uczestniczyli: Pani Dyrektor II LO dr Beata Tarnowska  oraz uczniowie klasy humanistycznej Marcelina Januszek i Hubert Małysiak.

Dyrektor dr Beata Tarnowska podziękowała za objęcie projektu edukacyjnego honorowym patronatem przez przewodniczącego Rady Gminy Nowy Targ i wójta gminy Nowy Targ. Podkreśliła, że projekt uczestniczy w ogólnopolskim konkursie pt. „Sejm Dzieci i Młodzieży” organizowanym przez Kancelarię Sejmu RP, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Instytut Pamięci Narodowej. Temat tegorocznego konkursu brzmi: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Współpraca z władzami samorządowymi pozwala na realną naukę postaw patriotycznych i obywatelskich oraz współodpowiedzialności za podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji narodowej i państwowej, co stanowi jeden z najważniejszych celów projektu.

– W nawiązaniu do uchwały z Zebrania Wiejskiego z dnia 25 września 2016 r. w sprawie nazwania nowych ulic w Waksmundzie chcieliśmy przedstawić pomysł, aby proponowana nazwa ulicy „Józefa Papieża” została zmieniona na ulicę „Stanisławy i Józefa Papieżów – powiedział Hubert Małysiak.


– Państwo Stanisława i Józef Papieżowie byli nauczycielami w szkole podstawowej w Waksmundzie, osobami, które z poświęceniem działały dla dobra mieszkańców, Pan Józef Papież był wieloletnim kierownikiem szkoły. Osoby te są z ogromną życzliwością wspominane przez starszych mieszkańców Waksmundu po dziś dzień, warto by pamięć o nich przekazać kolejnym pokoleniom – wyjaśniała Marcelina Januszek.

W ramach projektu uczniowie II LO przeprowadzili już w sobotę 25 marca 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie warsztaty literacko-plastyczne oraz konkurs pt. „Komputerowo o przeszłości”.


Inicjatywa uczniów spotkała się z bardzo życzliwym przyjęcie ze strony władz Gminy Nowy Targ.

Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc udzieloną nam przez Pana Wiesława Parzygnata – Przewodniczącego Rady Gminy Nowy Targ, Pana Jana Smarducha – Wójta Gminy Nowy Targ, Pana Marcina Kolasę – zastępcę Wójta Gminy Nowy Targ oraz pracowników Urzędu Gminy Nowy Targ.

Honorowy patronat nad projektem sprawuje także Starosta Powiatu Nowotarskiego i Przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego.

Patronat medialny nad projektem sprawują: Podhale24, Podhale Region, Góral Info, TVPodhale, Nowotarska Telewizja Kablowa, nowytarg24.tv

Potrzebujesz adresu rejestracyjnego i przestrzeni biurowej by móc realizować swoje zadania i rozwijać działalność? Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *