Bez kategorii

Zabójca Michała Marka trafi do więzienia na 25 lat

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu skazał mordercę Michała Marka na 25 lat więzienia z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie po 20 latach. Skazany ma również zapłacić trójce najbliższych krewnych ofiary po 100 tys. złotych.

Przypomnijmy, 10 stycznia w lesie na nowotarskim Kokoszkowie policja odnalazła zwłoki mężczyzny, jak się okazało poszukiwanego od końca listopada 2015 roku zaginionego 25-letniego Michała. O miejscu okrycia ciała policjanci dowiedzieli się od Michała M., który 9 stycznia został zatrzymany po tym, jak zaatakował nożem przechodnia. Mężczyzna przyznał się wtedy do popełnienia morderstwa i wskazał miejsce ukrycia zwłok.

Do tragedii doszło 21 listopada 2015 roku podczas libacji w jednym z mieszkań na nowotarskim osiedlu. Między dwoma mężczyznami doszło wówczas do sprzeczki o dziewczynę. Michał M. miał chwycić w amoku za nóż i ugodzić nim kilkukrotnie Michała Marka. Uczestnicy imprezy pomagali oskarżonemu w ukryciu zwłok i zatarciu śladów. Jak twierdzą, mieli być zastraszani przez Michała M.

Oskarżony o zabójstwo 24-latek przyznał się do winy. Mężczyzna zeznał, że w momencie popełniania morderstwa znajdował się pod wpływem narkotyków i alkoholu. Odmówił jednak składania zeznać przed sądem. W przeszłości mężczyzna był już karany m.in. za udział w pobiciu.

Potrzebujesz adresu rejestracyjnego i przestrzeni biurowej by móc realizować swoje zadania i rozwijać działalność? Sprawdź naszą ofertę wirtualne biuro Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *