Na sygnale

Czwartkowy wypadek w Rabie Wyżej

W czwartowy poranek w Rabie Wyżej miał miejsce wypadek drogowy w którym auto osobowe zderzyło się z samochodem dostawczym. Okolicznościom sprzyjała zaśnieżona droga i trudne warunki atmosferyczne. Poszkodowanej osobie pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy, a na miejscu działała jednostka OSP Raba Wyżna oraz JRG Rabka-Zdrój. 

Podczas kwietniowego ataku zimy na podhalańskich drogach doszło do wielu wypadków oraz kolizji. Jedna z nich miała miejsce około godziny szóstej w Rabie Wyżnej. Na miejse przybyli strażacy z OSP w Rabie Wyżej, a także rabczańska jednostka JRG. W śnieżnej pogodzie samochód osobowy zderzył się z autem dostawczym, a pomocy medycznej potrzebowała jedna osoba z osobówki. Na miejsce przybyło więc pogotowie ratunkowe.

– W dniu 20.04.2017r. około godziny 05:50 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Targu przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Raba Wyżna. Ze wstępnych ustaleń SKKP wiedzieliśmy ze w zdarzeniu brały udział auto osobowe oraz samochód dostawczy. Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej, karetki pogotowia. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia osoba poszkodowana z samochodu osobowego znajdowała się w karetce pogotowia gdzie poszkodowaną zajmowali się ratownicy medyczni. Nasi druhowie mieli za zadanie, wstępne rozpoznanie zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowanie ruchem. W zdarzeniu na miejsce także została zadysponowany zastęp z JRG Rabka Zdrój – czytamy na profilu facebookowym OSP Raba Wyżna. 

Potrzebujesz adresu rejestracyjnego i przestrzeni biurowej by móc realizować swoje zadania i rozwijać działalność? Sprawdź naszą ofertę wirtualne biuro Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *