poniedziałek, 11 luty 2019 09:25

12-letni Adaś choruje na ostrą białaczkę. Możemy mu pomóc

Adaś ma 12 lat i jest radosnym góralem. Mieszka w Witowie w gminie Kościelisko. W październiku 2018 roku zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną oraz guz śródpiersia. Konieczny jest pilny przeszczep szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy, ponieważ wśród najbliższej rodziny nikt nie może być jego genetycznym bliźniakiem. Zawalczmy wspólnymi siłami o jego życie i zdrowie! Zarejestrujemy się jako dawcy szpiku i podarujmy Adasiowi cząstkę siebie – szansę na nowe życie. 

Adaś przebywa w szpitalu w Krakowie, gdzie poddawany jest chemioterapii. Przed chorobą, chłopiec często jeździł na rowerze, spotykał się z przyjaciółmi. Interesował się dinozaurami, czytał wiele książek na ten temat, kochał swoje domowe zwierzęta i marzył… teraz marzy, aby żyć! Pozwólmy mu spełnić jego marzenie.

Rejestrując się jako potencjalny dawca, możesz spróbować uratować to lub inne życie! Nie zwlekaj z decyzją, bo być może właśnie to Twój bliźniak czeka na Ciebie! Rejestracji można dokonać 16 i 17 lutego w godz. 12.00-19.00 przy ul. Krupówki 4a i przy "oczku wodnym".

12 lutego o godz. 12.00 w sali konferencyjnej w zakopiańskim magistracie odbędzie się spotkanie prasowe, które dotyczyć będzie akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku organizowanej przez Fundację DKMS oraz lokalną grupę inicjatywną. Akcja będzie dedykowana małemu góralowi Adasiowi Kurzeji, bohaterowi powyższej historii. Na spotkaniu będą obecni m.in.: Leszek Lewandowski - pracownik Fundacji DKMS Polska, Agnieszka Nowak-Gąsienica - Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane, Roman Krupa - Wójt Gminy Kościelisko, Przemysław Paluch - dawca rzeczywisty szpiku - Inicjator grupy lokalnej.

Fot. mat. pras.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze w Góral info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u