W dniach 9-10 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu (pl. Evry, sala gimnastyczna) będzie się odbywał I Podhalański Festiwal Modelarski „Ciupaga 2019”. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ oraz ogólnopolskiego czasopisma „Skrzydlata Polska”.

6 lutego mieszkańcy Mississaugi spotkali się na uroczystej imprezie z okazji urodzin pani burmistrz Bonnie Crombie.

 

W Zakopanem odbędzie się kolejne spotkanie autorskie z cyklu „Tylko prawda jest ciekawa”. Tym razem jest to Witold Gadowski - dziennikarz śledczy, pisarz, poeta, publicysta, autor filmów dokumentalnych. Spotkanie odbędzie się 24 lutego (niedziela) 2019 roku o godzinie 19.00 w „Jasnym Pałacu”, ul. Tetmajera 24. Autor promuje i podpisuje nową książkę Szlag trafił. Organizatorem spotkania jest księgarnia „Poraj”, wieczór poprowadzi Adam Kitkowski.Wstęp wolny, zaproś znajomych.

17 lutego w Centrum Jana Pawla II w Mississauga odbył się Family Fun Day zorganizowany przez Związek Podhalan w Kanadzie.

 

piątek, 22 luty 2019 07:47

Dudaski Tłusty Czwartek

Burmistrz Miasta Zakopane serdecznie zaprasza na kolejną edycję Dudaskiego Tłustego Czwartku, tym razem w regionalnych wnętrzach odnowionej Willi Czerwony Dwór.

 

Piękny zimowy dzień, lekki mróz, przetarty górski szlak, warunki idealne na dłuższą wycieczkę w Tatry. Nic nie zapowiadało tragedii, która nadeszła, a właściwie zjechała około godz. 11.00. Na grupę uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego zeszła niewielka lawina. Nie było pytań skąd jesteście, dokąd idziecie, ile macie lat, jakie macie plany na przyszłość, czy jesteście przygotowani odpowiednio na wycieczkę w góry. Lawina nie pyta, nie zastanawia się, nie wybiera – po prostu atakuje.

 

Interaktywna ciężarówka pełna słodyczy, aplikacji i gier oraz mnóstwa innych atrakcji odwiedziła w ostatnią niedzielę Witów. 17 lutego pod stacją narciarską Witów-Ski w Witowie za sprawą Wawel Trucka nie brakowało atrakcji i odwiedzających. Każdy miał możliwość wejścia do wnętrza wyjątkowego pojazdu i odkrycia mobilnej strefy zabaw oraz słodkiego świata marki.

 

W dniach 25-26 lutego w Rabce-Zdroju będzie się odbywała VI Ogólnopolska Zimowa Seniorada na Podhalu. 

 

Wiele osób zastanawia się co lata dzisiaj nad Nowym Targiem. Jest to Bell-Boeing V-22 Osprey – amerykański pionowzlot wielozadaniowy, maszyna pionowego startu i lądowania, zaprojektowana do wykonywania misji, do których zazwyczaj stosowano śmigłowce, ale o zasięgu samolotu z napędem turbośmigłowym.

Dansing - czyli cykliczna impreza w stylu retro zapoczątkowana i kontynuowana przez Małgorzatę Babiarz "Megitzę". Tegoroczna - trzecia już edycja - zapewne zapadnie wszystkim uczestnikom w pamięci na długo. Impreza ta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością - kolejny raz bilety zostały w pełni wyprzedane już kilka dni przed wydarzeniem.
Zawodnicy Klubu Jeździeckiego Czarny Dunajec zostali wyróżnieni podczas podsumowania sezonu 2018 przez Małopolski Związek Jeździecki.
wtorek, 19 luty 2019 09:02

IX Dzień Górala

23 lutego w budynku OSP w Maruszynie odbędzie się IX Dzień Górala. Start o godz. 16.00.

 

Od września 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Targu realizowany jest projekt dofinansowany ze środków programu Erasmus + „ART TЯA: From ART TЯAilers towards new skills and competences, more responsive to the labour market and the knowledge-based society needs” . Koordynatorem projektu jest Liceo Scientifico Statale Annibale Calini (Brescia – Włochy), a grupę partnerską tworzą także: 105 SOU Atanas Dalchev (Sofia – Bułgaria), LPo Albert Camus (Fréjus – Francja), BHAK/BHAS Liezen (Liezen – Austria).

 

Dzień Otwarty w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu odbędzie się 1 marca w godzinach od 9 do 14 pod patronatem honorowym Małopolskiego Kuratorium Oświaty.
poniedziałek, 18 luty 2019 08:41

Niebanalne walentynki w Podszklu (zdjęcia)

14 lutego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu po raz piąty odbył się Szkolny Przegląd Walentynkowej Piosenki.

Strona 1 z 187

Najpopularniejsze w Góral info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u