czwartek, 21 luty 2019 10:10

Uwaga na oszustów podających się za policjantów

Policjanci alarmują, oszuści podszywający się pod funkcjonariuszy znów atakują i podejmują próby wyłudzenia pieniędzy. 

 

 

W środę, 20 lutego do mieszkańców Nowego Targu rozdzwonili się oszuści podający się za policjantów – raz Naczelnika IV Wydziału Śledczego, Zastępcę Naczelnika lub funkcjonariusza I Komisariatu Policji.

- Fałszywy policjant podczas rozmowy informował o zatrzymaniu osób usiłujących dokonać kradzieży z konta bankowego rozmówcy. Następnie rozpytywał odnośnie środków zgromadzonych na rachunku bankowym i posiadanych w domu oszczędności. Oszust przekonywał, że dane osobowe złodziejom zostały przekazane przez pracownika banku. Poinformował również, że w najbliższym czasie ktoś przyjdzie do miejsca zamieszkania rozmówcy, aby wykonać dalsze czynności i zabezpieczyć pieniądze na koncie bankowym.  Dodatkowo przekonywał, że nie mają się czego obawiać,  bo mieszkania są obserwowane przez policjantów - relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Warto pamiętać, że policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach.

- Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust! Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych! Nigdy w takich sytuacjach i osobom nieznajomym nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN, loginów  i haseł! Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem! Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer, opowiedz o tym zdarzeniu i poinformuj policję! - apelują funkcjonariusze.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze w Góral info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u