czwartek, 21 luty 2019 13:39

Od zamontowania w budynku windy dzieli ich 150 tys. zł

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rabce-Zdroju to organizacja pozarządowa, samopomocowa i niedochodowa - zrzeszająca rodziny wychowujące osoby z niepełnosprawnością intelektualną ich przyjaciół. Montaż windy w budynku jest warunkiem koniecznym, by móc otworzyć Środowiskowy Dom Pomocy dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Od realizacji przedsięwzięcia dzieli organizację 150 tys. zł. 

 

Zarząd i rodzice skupieni w Kole robią wszystko, co w ich mocy (m.in. zbierają nakrętki, elektrośmieci, organizują różnego rodzaju imprezy, robią kartki świąteczne), by wyremontować pozostałe piętra w budynku przy ulicy Podhalańskiej 42 b, w którym mieści się Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, by osoby, które uczęszczają do OREW mogły korzystać z większych sal zajęć, ale przede wszystkim dla tych osób, które po ukończeniu szkoły zostały w przysłowiowych czterech ścianach swojego domu.

- Osoby z niepełnosprawnością intelektualną często nie umieją walczyć o swoje prawa, więc my musimy im w tym pomóc – musimy być ich rękami, nogami, oczami – musimy o ich przyszłość na równi z Ich Rodzicami zabiegać. Historia Koła sięga już 20 lat, na przestrzeni których pozyskano budynek i rozpoczęto gruntowną jego przebudowę - mówią członkowie organizacji. - W 2015 roku udało się otworzyć Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjnio-Wychowawczy teraz czas na Środowiskowy Dom Samopomocy lub Klub właśnie dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Na facebooku utworzono grupę – z myślą pomocy w zebraniu brakujacych środków na zakup i montaż windy dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rabce-Zdroju. Montaż windy w budynku jest warunkiem koniecznym, by móc otworzyć Środowiskowy Dom Pomocy dla dorosłych osób niepełnosprawnych, które czekają z utęsknieniem, aby rozwijać swoje umiejętności społeczne, ale zwłaszcza czekają na to by wyjść z domu, gdzie często spędzają całe dnie, i pójść do miejsca, w którym będą mogli stworzyć coś wyjątkowego, gdzie będą równi sobie, w którym będą mogli robić rzeczy na miarę swoich możliwości - podkreślają.

Brakująca kwota na zakup i montaż windy w budynku to 150 000,00 zł. PSONI Koło w Rabce-Zdroju, przy pomocy osób o dobrym sercu, zebrało już kwotę 250 000,00 zł.

Pomóżmy zrealizować marzenie Stowarzyszenia i osób niepełnosprawnych, którzy mieszkają tuż obok nas.

Na tej grupie można oddawać rzeczy na licytację dla PSONI Koło w Rabce-Zdroju oraz usługi od osób prywatnych: 

www.facebook.com/groups/245218713078128/?ref=bookmarks

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rabce-Zdroju zapewnia, że żadna złotówka nie zostanie zmarnowana i przyczyni się do poprawy jakości życia Podopiecznych Koła. 

Osoby chętne mogą również wziąć udział w licytacjach: www.facebook.com/groups/245218713078128

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze w Góral info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Będzie się działo ... zapowiedzi wydarzeń polecanych przez Góral Info

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

stat4u